Gru
29

Rok 2018 w Leader School – to czego nie zawsze widać, a jednak działa :-)

 • Kolejny, 9 już rok działalności naszej szkoły w Krakowie dobiega końca. Postanowiliśmy zatem podsumować ostatnie 12 miesięcy - sprawdźcie zatem co się u nas zmieniło w tym czasie - a zmieniło się sporo!

Styczeń

 • W nowy 2018 rok weszliśmy z ambitnymi postanowieniami. W naszej szkole duuużo się dzieje dla dzieci. Tym razem podsłuchaliśmy trochę opinii naszych dorosłych Kursantów i zaplanowaliśmy dla nich prezent, którego rezultat mogliby zobaczyć z początkiem nowego roku szkolnego 2018/2019. Cisza za ścianą podczas zajęć, spokój na korytarzu, toaleta nie zawsze okupowana przez dzieci i brak słyszanych z każdego kąta piosenek w wykonaniu uroczych (prawie zawsze) maluchów. Brzmi jak marzenie ściętej głowy? A jednak niekoniecznie - poczekajcie do października!

Luty

 • Zima to w naszej szkole niezmiennie czas 2 tygodni aktywnego wypoczynku dla dzieci i Rodziców w czasie ferii. W tym roku spędziliśmy cały tydzień na zimowisku językowo-narciarskim w Brennej doskonaląc nasze umiejętności narciarskie i nie zapominając o szlifowaniu języka! Bawiliśmy się w aquaparku w Hotelu Gołębiewski oraz w Escape Roomach. Starsza młodzież poznała tajniki pracy grafika i drukarza a młodsi odwiedzili też Studio Filmów Rysunkowych, w których powstały takie produkcje jak Reksio czy Bolek i Lolek; Przez 2 tygodnie gościliśmy również ponad 30 dzieci na stacjonarnych półkoloniach zimowych w naszej szkole. Wspólnie przeprowadziliśmy warsztaty Do It Yourself - przygotowaliśmy brokatowego glutka oraz piasek kinetyczny. Poznawaliśmy również ciekawostki ze świata przyrody razem z National Geographic Learning, sporządzaliśmy własne perfumy oraz słodkości z czekolady.

Marzec

 • To właśnie w marcu postanowiliśmy po raz pierwszy samodzielnie zorganizować wakacyjny wyjazd na obóz językowy do Anglii dla młodzieży. W poprzednich latach wyjazdy zagraniczne organizowaliśmy wspólnie z innymi biurami podróży - tym razem jednak wzięliśmy sprawy w swoje ręce i przygotowaliśmy niezwykłe przedsięwzięcie dla 30 fantastycznych dzieciaków. Wizyta na planie filmu Harry Potter w studio filmowym Warner Bros, zwiedzanie słynnego Madame Tussaud’s, przejażdżka London Eye i double-deckerem to tylko kilka z zaplanowanych na ten wyjazd atrakcji. Całość dowodzona przez niezastąpiona Panią Basię - najlepszego kierownika pod słońcem okazała się naszym prawdziwym sukcesem!

Kwiecień

 • W kwietniu odnowiliśmy przyznany w ubiegłym roku certyfikat jakości VCC (Vocational Competence Certificate) - jednolitego systemu kształcenia i certyfikacji kwalifikacji zawodowych. Dzięki niemu nasze kursy można znaleźć w Bazie Usług Rozwojowych PARP i tym samym skorzystać aż z 87% dofinansowania na naukę języka obcego!

Maj

 • W maju 2018 przeprowadzaliśmy coroczne Mistrzostwa Leo English w naszej szkole. Wszyscy Kursanci w wieku 5-10 lat mogli sprawdzić swoje siły w zawodach językowych w swoich grupach. Jako, że nasi Uczniowie są niezwykle ambitni chętnych jak zawsze nie zabrakło! W tym roku było o co walczyć - cztery pierwsze osoby z oszałamiającym wynikiem 100% poprawnych odpowiedzi otrzymały tablety, a kolejne bezpłatne karnety na półkolonie językowe oraz gry językowe.

Czerwiec

 • W czerwcu w szkole co roku robi się jakoś pusto. Większość grup kończy swoje zajęcia i oczekuje już zasłużonych wakacji. Sekretariat tonął w dokumentach podsumowując ostatni rok szkolny i zastanawiając się nad sposobami, aby nasze działania były jeszcze bardziej efektywne w kolejnym roku szkolnym. Na koniec czerwca wszyscy spotkaliśmy się jak zawsze w Parku Jordana na pikniku rodzinnym kończącym sezon 2017/2018. Dzieci brały udział w zadaniach na specjalnie przygotowanych dla nich stacjach a Rodzice dzielnie kibicowali!

Lipiec

 • W tym roku lipiec była dla nasz szczególny - pierwszy raz bowiem jako Ośrodek Egzaminacyjny TELC przeprowadzaliśmy w naszej szkole międzynarodowe egzaminy dla młodzieży i dorosłych. Wyniki bardzo pozytywnie nas zaskoczyły - aż 98% zdanych egzaminów na poziomach od A2 do B2! Brawo Wy! (I nasza Kadra :-) 
A w międzyczasie ponad 80 dzieci bawiło się z nami na koloniach językowych nad morzem, zwiedzało Bornholm, Dolinę Charlotty, Labirynty w Dobrzycy, brało udział w dniach magii z Harrym Potterem i organizowało festiwal kolorów. A i jeszcze jedna lipcowa niespodzianka! Odpowiedź samej królowej Elżbiety II na list wysłany przez naszych Uczniów do Pałacu Backinhgam! Ach cóż to był za miesiąc!

Sierpień

 • Sierpień minął pod znakiem przygotowań do nowego roku szkolnego. Nasi nowi Lektorzy dzielnie poznawali nasze metody nauki podczas szkoleń w Łodzi i Krakowie. Co roku zdobywamy nowe doświadczenia i udoskonalamy proces szkolenia nowych Lektorów, dbamy o ich rozwój posiadając znak jakości Talent Friendly Company - a wszystko po to, aby sprawić przyjemność z nauki języka angielskiego naszym Kursantom i stworzyć jak najlepsze warunki pracy dla naszej Kadry.

Wrzesień

 • 3..2..1.. start! 74 grupy dziecięce i młodzieżowe rozpoczęły swoje zajęcia! 77% dzieci kontynuuje naukę w naszej szkole, jest też sporo zupełnie nowych chłopców i dziewcząt, którzy rozpoczynają z nami swoja przygodę językową. Dwoimy się i troimy aby Was wszystkich pomieścić! Tworzymy również Kalendarium Wydarzeń Leonardo School na rok szkolny 2018/2019 - Leader School to bowiem nie tylko nauka języka ale również cykl ciekawych wycieczek, warsztatów i konkursów organizowanych przez cały rok dla naszych Kursantów.

Październik

 • No i nadszedł długo wyczekiwany moment! Otwarcie nowego lokalu - 3 nowych sal dla dorosłych Kursantów! Po sporych trudnościach napotkanych po drodze i z lekkim opóźnieniem dajemy Wam to o co prosiliście - teraz piosenki typu „Incy Wincy Spider” można sobie co najwyżej nucić pod nosem - na pewno nie usłyszycie ich z sali obok :-)
  W październiku również podczas burzy mózgów stworzyliśmy system motywacyjny dla naszej młodzieży - rozgrywki Ligi Mistrzów. Grupy rywalizują miedzy sobą w takich kategoriach jak przygotowanie do zajęć czy wyniki testów - na najlepszych czekają nagrody!

Listopad

 • Listopad to czas kontynuacji naszych usług językowych dla programu „Kierunek Kariera” z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, dającego możliwość dofinansowania kursów językowych aż w 87% dla dorosłych Kursantów. To również rozpoczęcie współpracy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego i realizacja bonów szkoleniowych dla osób samozatrudnionych oraz mikro- i małych przedsiębiorstw.

Grudzień

 • Grudzień upływa nam na planach edukacyjnych na kolejny rok kalendarzowy - szczególnie jednak na stworzeniu jednolitej ścieżki edukacyjnej dla dzieci oraz przyznaniu statusu Ośrodka Egzaminacyjnego Pearson aby umożliwić już najmłodszym Kursantom uzyskania miedzynarodowych certyfikatów językowych. O tym juz niebawem!

 • Jak widzicie nie spoczywamy na laurach i ciagle udoskonalamy nasze usługi aby zaspokoić coraz wyższe oczekiwania naszych Kursantów. Cieszymy się niezmiernie, że doceniacie nasze starania i dziękujemy za Wasze wsparcie we wszystkich naszych pomysłach. Naszej wspaniałej Kadrze i Administracji dziękujemy za ogromne zaangażowanie w tworzeniu coraz ciekawszych rozwiązań wykorzystywanych w szkole. Do siego roku!

Zapisz się na bezpłatne zajęcia pokazowe DLA DZIECI DLA DOROSŁYCH