Moje dziecko nie usiedzi w miejscu. Czy ono w ogóle skorzysta z zajęć językowych?

Z tym pytaniem bardzo często przychodzą do nas Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Z jednej strony są oni świadomi, że kontakt z językiem powinien rozpocząć się dla dziecka jak najwcześniej, z drugiej jednak dobrze znają swoje dziecko i wiedzą, że nie potrafi ono utrzymać skupienia uwagi na czymkolwiek przez dłuższy czas.


„Czy on cokolwiek wyniesie z tych zajęć? Ale czy ona nie będzie przeszkadzała Pani?”


Prawda jest taka: RUCH JEST NIEZBĘDNYM CZYNNIKIEM WPŁYWAJĄCYM NA NAUKĘ JĘZYKA U DZIECI. Dziecko ma niespożytą energię - musi się ruszać. I bardzo dobrze bo w ten sposób rozwija wszelkie potrzebne do życia umiejętności.


Total Physical Response - metoda znana w skrócie jako TPR - odnosi się do reagowania całym ciałem i jest stosowana w nauce języka angielskiego od kilkudziesięciu lat. Dzieci słuchają, naśladują i przekładają słowa na ruch.Na poziomach 4 przedszkolnych Metody Leo English Little Ones, Crawlers, Pre-Starters i Starters AKTYWNOŚCI PODCZAS ZAJEĆ ZMIENIAJĄ SIĘ ŚREDNIO CO 8 MINUT. Tak - wiemy z doświadczenia, że to maksmalny czas przez jaki dziecko jest w stanie skupić swoja uwagę. Każde zajęcia prowadzone w oparciu o profesjonalnie przygotowany scenariusz zawierają co najmniej 5 różnych, 8-minutowych aktywności. Dzięki temu nauka jest dynamiczna i atrakcyjna a dzieci zainteresowane tym co dzieje się na zajęciach.

NAWET RUCHLIWE DZIECKO BĘDZIE POTRAFIŁO:

 • Uczestniczyć w zajeciach prowadzonych wyłącznie po angielsku

 • Zrozumieć i wykonać proste polecenia w tym języku

 • Wypowiadać proste słowa, wyrażenia dwuwyrazowe a potem proste zdania w języku angielskim

 • Korzytać z prostych konstrukcji gramatycznych np. I can … / I have …

 • Śpiewać piosenki i recytować rymowanki po angielsku

 • Korzytać ze zwrotów grzecznościowych po angielsku

 • Pracowac z kartami pracy - wskazywać i nazywać elementy na ilustracji, uzupełniać je naklejkami, łączyć elementy, kategoryzowac przedmioty, kolorować, rysować a w późniejszych etapach pisać po śladzie

 • PRZYJDŹ I ZOBACZ NASZE METODY PRACY Z DZIEĆMI PODCZAS DNI OTWARTYCH 31 SIERPNIA i 7 WRZEŚNIA 2019

 • Informacje i zapisy:
  Leader School Kraków Bieńczyce
  ul. Urbanowicza 10a; Kraków
  tel. 12 658 61 15
  email: krakow@leaderschool.pl

Zapisz się na bezpłatne zajęcia pokazowe DLA DZIECI DLA DOROSŁYCH