Przegapiłeś zajęcia?

Koniecznie sprawdź harmonogram zajęć Twojej szkoły Leader School aby nic Cię nie zaskoczyło!

Leo Maniak II Sprawne czytanie i notowanie

Program efektywnej nauki dla dzieci w wieku 8-12 lat

Jak to działa?

 Metoda Leo Maniak kształci umiejętność łatwego i skutecznego uczenia. Naszym atutem są starannie opracowane sposoby przyswajania wiedzy, które zapewnią szybką i efektywną naukę oraz na wszechstronny rozwój Twojej pociechy.

<b>

Ucząc się z Leo Maniakiem dziecko poszerza swoją wiedzę z ortografii, rozwija umiejętności czytania ze zrozumieniem, notowania oraz logicznego i twórczego myślenia. Ćwiczy swoją pamięć. Zajęcia Leo Maniaka nawiązują do programu szkoły podstawowej. Dzięki specjalnie ułożonej ścieżce dydaktycznej, opracowanej przez wybitnych specjalistów – Katarzynę Rojkowską, Marka Szurawskiego, Agnieszkę Binek-Kaszyńską, Martę Łykowską i Irenę Rak – dziecko w naukę angażuje wszystkie swoje zmysły, wyobraźnię oraz emocje. 

Pamięć, matematyka, czytanie

W skład pakietu „Pamięć, matematyka, czytanie” wchodzą

 • podręcznik PAMIĘĆ, MATEMATYKA, CZYTANIE

 • zestaw kart do technik pamięciowych (150szt)

 • biały T-shirt

 • guziki (7szt w różnych kolorach)

 • certyfikat

<b>

Dzięki uczestnictwu w zajęciach „Pamięć, matematyka, czytanie” Twoje dziecko  rozwinie swoją pamięć – zarówno jeżeli chodzi o szybkość, jak i jakość zapamiętywanych informacji. Oprócz tego znacząco poprawi swoją koncentrację, a także umiejętność czytania.

<b>

Zajęcia Leo Maniaka mają charakter specjalnie skomponowanego treningu, pełnego najlepszych ćwiczeń usprawniających pamięć oraz koncentrację. Wyjątkowe techniki pamięciowe, które pozna z nami Twoje dziecko, bez problemu można przełożyć na szkolny materiał. Dzięki temu będzie ono mogło szybko i dokładnie zapamiętać informacje z geografii, historii i biologii. Zajęcia Leo Maniak to też doskonały trening twórczego myślenia, które jest niezwykle przydatne podczas notowania i przygotowywania się do lekcji czy sprawdzianów z różnych przedmiotów.

<b>

Celem zajęć jest zmotywowanie dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy. Leo Maniak rozbudza ciekawość każdego ucznia. Stworzone przez nas oryginale gry, eksperymenty oraz ciekawostki zachęcają do zabawy z nauką, które staje się przyjemnością. Dlatego dzieciom bez trudu przychodzi skoncentrowanie się w szkole i zapamiętywanie dat, nazw historycznych i geograficznych, trudnych słów, również w języku obcym, czy naukowych definicji.

Dlaczego Twoje dziecko powinno wziąć udział w zajęciach „Pamięć, matematyka, czytanie”?

 • Dzięki nim skutecznie zapamięta materiał zaczerpnięty z programu szkolnego;

 • Nabędzie umiejętność  korzystania z narzędzi usprawniających zapamiętywanie;

 • Dowie się, jak trenować pamięć i koncentrację;

 • Zmieni podejście do pozyskiwania wiedzy, traktując naukę jako świetną zabawę, a nie szkolny obowiązek.

  Koncentacja, autoprezentacja, logiczne myślenie

  W skład pakietu „Koncentracja , Autoprezentacja, logiczne myślenie” wchodzą

  • podręcznik KONCENTRACJA, AUTOPREZENTACJA, LOGICZNE MYŚLENIE

  • wycinanki

  • certyfikat

  Wiedza nie ma wielkiej wartości, jeżeli nie potrafimy z niej odpowiednio korzystać. Dlatego podczas zajęć „Koncentracja, autoprezentacja, logiczne myślenie” Twoje dziecko uzyska wyjątkową możliwość nie tylko świetnego utrwalenia, ale także właściwego prezentowania zdobytych informacji oraz umiejętności.

  Podczas dotychczasowej nauki każde z dzieci miało okazję poznać wiele technik i metod efektywnej nauki. Czas na następny krok – wyrobienie nawyku regularnego korzystania z nowych umiejętności w trakcie nauki przedmiotów szkolnych: języka polskiego, matematyki, historii, geografii oraz chemii. Wiemy, że oprócz posiadania wiedzy, równie ważne jest jej odpowiednie przekazanie. Dlatego podczas tych zajęć trenerzy Leo Maniaka koncentrują się na autoprezentacji, a także stawiają przed uczniami kolejne wyzwania, które wymagają płynnego posługiwania się poznanymi wcześniej technikami pamięciowymi.

  Podczas zajęć Leo Maniaka doskonale wyszkoleni instruktorzy zachęcają do „joggingu umysłu”, czyli pracy ze specjalnie przygotowanymi zagadkami i zadaniami matematycznymi, które rozbudzając ciekawość dzieci, zachęcają do logicznego myślenia.

  W programie znajduje się też tajemnicza „metoda mnicha”, legendarny i niezawodny sposób na udoskonalenie pamięci. Uczestnicząc w treningach każde z dzieci będzie miało niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swojej biegłości w czytaniu, pracy z tekstem, notowania ze słuchu czy szukaniu twórczych, niestandardowych rozwiązań. Wszystko to przy wsparciu trenera oraz z użyciem bajecznie kolorowych, unikalnych materiałów dydaktycznych.

  Celem zajęć jest też zaszczepienie w każdym dziecku pewności siebie i zachęcenie do prezentowania swojej wiedzy przed publicznością.

  Dlaczego Twoje dziecko powinno wziąć udział w zajęciach „Koncentracja, autoprezentacja, logiczne myślenie”?

  • Będzie potrafiło w pełni korzystać z narzędzi usprawniających zapamiętywanie informacji z różnych przedmiotów szkolnych;

  • Nauczy się skutecznie stosować różne techniki, by opracować przeczytany tekst i zapamiętać informacje;

  • Dowie się, jak trenować umysł, by sprawnie myśleć i zapamiętywać;

  • Nauczy się prezentować swoje umiejętności, a także przygotować się do wystąpienia przed publicznością.

Powrót do planu zajęć

Zapisz się na bezpłatne zajęcia pokazowe DLA DZIECI DLA DOROSŁYCH