Przegapiłeś zajęcia?

Koniecznie sprawdź harmonogram zajęć Twojej szkoły Leader School aby nic Cię nie zaskoczyło!

Leo Maniak I Ortografia na wesoło

Program efektywnej nauki dla dzieci w wieku 8-12 lat

Leo Maniak to wyjątkowy program stworzony specjalnie dla Twojego dziecka, aby rozbudzić i rozwinąć wszystkie jego zdolności. Unikalna kompozycja zajęć kładzie nacisk na najbardziej skuteczne metody efektywnej nauki, dzięki którym Twoje dziecko bez problemu przyswoi ortografię, zacznie płynnie czytać, samodzielnie notować, korzystać z technik pamięciowych oraz rozwinie swoją koncentrację.

<b>

Ortografia

W skład pakietu „Ortografia” wchodzą:

 • podręcznik ORTOGRAFIA

 • komplet naklejek

 • certyfikat

 • tornister uczniowski

Specjalnie skomponowane zajęcia rozbudzą w Twoim dziecku ciekawość języka polskiego. Wyjątkowy program oraz trenerzy sprawią, że Twoja pociecha bez problemu zapamięta poprawną pisownię konkretnych słów. Ale to nie wszystko – dzięki nam Twoje dziecko będzie dbało o poprawność językową również w przyszłości.

<b>

Ortografia to zajęcia, podczas których dzieci w aktywny sposób przyswajają ciekawe informacje dotyczące języka polskiego. Trener stopniowo wprowadza odpowiednie techniki pamięciowe, dzięki czemu uczniowie bez problemu zapamiętują właściwą pisownię słów.

<b>

Opracowany przez nas program nauki ortografii prezentuje zasady pisowni na jasnych, konkretnych przykładach. Dzieci w trakcie zajęć, które przypominają zabawę, korzystają ze wszystkich swoich zmysłów oraz wyobraźni, dlatego szybko i skutecznie zapamiętują wybrane słowa. System powtórek sprawia, że zaczynają posługiwać się nimi wręcz nawykowo.

<b>

Dzięki przyjaznej atmosferze zajęcia są dla dzieci niezmiernie atrakcyjne i wciągające. Ich skuteczność widoczna jest już od początku, bo uczniowie udzielając poprawnych odpowiedzi, świetnie motywują się do dalszej pracy.

<b>

Nauka dzieci to wyzwanie. Przekonaliśmy się, że w pracy ze zróżnicowaną grupą maluchów świetnie sprawdzają się mechanizmy, którymi posługuje się nasza pamięć, a także zmysły – wzrok, słuch oraz ruch. Dlatego właśnie nauka ortografii z Leo Maniakiem jest pełna gier, zabaw, zgadywanek i rebusów, przez co staje się przyjemnością, pozwalając równocześnie na systematyczne utrwalanie materiału.

Dlaczego Twoje dziecko powinno wziąć udział w zajęciach „Ortografia”?

 • Nauczy się poprawnie zapisywać poznane słowa;

 • Szybko znajdzie narzędzia do samodzielnego zapamiętywania pisowni wyrazów;

 • Poprzez zabawy (w tym zabawy ruchowe) pozna zasady ortograficzne i utrwali zapamiętany materiał;

 • Będzie otrzymywało lepsze stopnie z dyktand szkolnych.

  Sprawne czytanie i notowanie

  W skład pakietu „Sprawne czytanie i notowanie” wchodzą

  • podręcznik SPRAWNE CZYTANIE I NOTOWANIE

  • komplet kości (10szt)

  • wskaźnik

  • certyfikat

  Podczas zajęć Twoje dziecko rozbudzi w sobie naturalną pasję do czytania, a także sprawnego notowania. Dzięki temu spontanicznie wykształci cenne nawyki, które zawsze procentują w dalszej edukacji.

  <b>

  Zajęcia Leo Maniak to pasjonujący trening umysłowy. Podobnie, jak na sali gimnastycznej, dzieci poznają zestaw odpowiednio dopasowanych do ich potrzeb ćwiczeń. Wykonując je systematycznie poprawiają swoją koncentrację, tempo czytania, a także umiejętność zapamiętywania przeczytanych informacji.

  <b>

  Podczas lekcji dzieci dowiedzą się, jak wybierać z tekstu najważniejsze informacje i odpowiadać pełnymi zdaniami na pytania związane z przeczytanym tekstem. Bez problemu będą potrafiły zrobić też odpowiednie notatki. Dzięki naszym zajęciom dzieci poznają wyjątkowo pomocną metodę graficznego notowania, czyli sporządzania Map Myśli. Nauczą się, jak samodzielnie stworzyć notatkę z przeczytanego tekstu, notatkę do wypowiedzi ustnej oraz jak na ich podstawie przygotować się do sprawdzianu czy napisać wypracowanie.

  <b>

  Leo Maniak to program stworzony przez maniaków – pedagogów, dlatego uczniowie mogą liczyć na inspirujące zabawy i eksperymenty twórcze związane z materiałem przerabianym na zajęciach. Trenerzy z zaangażowaniem wprowadzają odpowiednie techniki ułatwiające płynne i szybkie czytanie, a także koncentrowanie się i rozumienie tekstu.

  <b>

  Zakres tematów poruszanych podczas treningów Leo Maniaka zawiera zagadnienia z programu szkolnego, które, podane w ciekawy sposób, motywują do dalszej lektury i zdobywania informacji.

   

  Dlaczego Twoje dziecko powinno wziąć udział w zajęciach „Sprawnego czytania i notowania”?

  • Dzięki nim będzie potrafiło pracować z tekstem: streszczać go, wyszukiwać i zapamiętywać potrzebne informacje;

  • Dowie się, jak interpretować tekst i odpowiadać na pytania z nim związane;

  • Nauczy się, jak przygotować plan wypowiedzi ustnej i pisemnej w oparciu o przeczytany materiał;

  • Znacznie poprawi technikę czytania: przyspieszy tempo czytania trzy-, czterokrotnie, skoncentruje się na tym, co czyta, sprawniej zapamięta podane w tekście informacje.

  • Zmieni swoje nastawienie do czytania – stanie się to przyjemnością, a nie obowiązkiem;

  • Będzie robić uporządkowane, łatwe do zapamiętania notatki;

  • Bez problemu przygotuje się do wypowiedzi ustnej i napisze plan wypracowania;

  • Skutecznie przygotowuje się do sprawdzianów i egzaminów.

Powrót do planu zajęć

Zapisz się na bezpłatne zajęcia pokazowe DLA DZIECI DLA DOROSŁYCH